• Gmina
  • Zadaszone patio, laboratorium piasku i wiele innych atrakcji. Ponad 282 tys. dla Publicznego Żłobka w Przecławiu

Zadaszone patio, laboratorium piasku i wiele innych atrakcji. Ponad 282 tys. dla Publicznego Żłobka w Przecławiu

Ogłoszone zostały wyniki programu dofinansowań na place zabaw dla żłobków i klubów dziecięcych "Aktywne Place Zabaw 2025". Na liście Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej znalazł się żłobek w Przecławiu.

Ministerstwo przyznało ponad 174 mln zł na przebudowę lub doposażenie placów zabaw w 696 instytucjach opieki. Z dotacji skorzysta też przecławski żłobek.

Bardzo nas cieszy otrzymane dofinansowanie. Dzięki niemu znacząco podniesiemy standardy opieki nad naszymi małymi mieszkańcami. Przeznaczymy te środki na zadaszenie patio oraz zakup i montaż zabawek edukacyjnych na placu zabaw – mówi Kamila Wyrębska-Krzywdzińska, dyrektorka Publicznego Żłobka w Przecławiu.

Zadaszenie patio
Plac zabaw przy żłobku nie jest niczym osłonięty. Nie ma tam drzew, które dawałyby choć odrobinę cienia i chroniły dzieci przed słońcem czy deszczem. 

Zadaszenie patio pozwoli na mniejsze uzależnienie od pogody. Maluchy nawet podczas gorętszych dni będą mogły bez narażenia zdrowia korzystać z zabaw na świeżym powietrzu, ponieważ przebywać będą w cieniu. Nie straszna im będzie nawet lekko deszczowa pogoda. Zadaszenie ochroni dzieci i będą one mogły nadal cieszyć się zabawą na zewnątrz – mówi Kamila Wyrębska-Krzywdzińska.

Doposażenie placu zabaw 
Żłobek w Przecławiu opiekuje się 80 dzieci do lat trzech. Jest to grupa wiekowa wymagająca szczególnej uwagi pod kątem stymulowania rozwoju i zapewnienia równego dostępu do wszelkiego rodzaju aktywności, zabawek i sensorycznych akcesoriów. Zdaniem pracowników żłobka doposażenie placu zabaw znacząco poprawi dostęp maluchów do nowoczesnych metod stymulacji sensorycznej.

Planujemy zamontowanie takich elementów jak laboratorium piasku, tablice sensoryczne, tablice do rysowania i malowania. Zakupione zostaną  rowerki, mobilny stolik wodny i szklarnia na kółkach.  To wszystko pozwoli rozwijać się dzieciom w wielu sferach zarówno emocjonalnych jak i edukacyjnych – wyjaśnia dyrektorka żłobka.

Zakres planowanych prac obejmuje w pierwszej kolejności opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie odpowiednich zgód. W kolejnych etapach zdemontowana będzie huśtawka, którą zastąpi laboratorium piasku, zabawka dająca maluchom dużo większe możliwości edukacyjne. Stałą konstrukcją zadaszone zostanie patio, a wokół wykonane zostaną nasadzenia roślin.  Na koniec nastąpi montaż nowych zabawek edukacyjnych. Za część przyznanych środków sfinansowany będzie zakup tablic sensorycznych, gier ogrodowych i wielu innych zabawek.

Źródło zdjęcia: dot
Ocena 0.00 (0 Głosy)

Pozostałe wiadomości: