Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 2 PUM w Szczecinie realizuje kolejną kluczową inwestycję, która znacząco wpłynie na jakość opieki medycznej w regionie. Rozpoczęła się kompleksowa przebudowa budynku A, w którym mieszczą się Klinika Położnictwa i Ginekologii, Klinika Patologii Noworodka, Klinika Ginekologii Operacyjnej i Onkologii Ginekologicznej oraz Oddział Onkologii Klinicznej.
Celem inwestycji jest poprawa warunków hospitalizacji oraz dostosowanie przestrzeni do nowoczesnych standardów medycznych. Dzięki modernizacji zwiększy się komfort pacjentek i najmłodszych pacjentów, a także usprawnione zostaną procedury medyczne i organizacja pracy personelu.
Koszt całego przedsięwzięcia wynosi blisko 37 mln zł, a wykonawca - firma Adamietz ma 500 dni na realizację zadania. To ta sama firma, która wybudowoała m.in. GOKSiR w Przecławiu, czy zmodernizowała Teatr Letni w Szczecinie.
Prace obejmą m.in. modernizację infrastruktury, unowocześnienie sal chorych, gabinetów lekarskich i zabiegowych oraz zaplecza technicznego, co pozwoli na jeszcze wyższą jakość świadczonych usług medycznych.
Rozpoczynamy III i ostatni etap inwestycji związanej z przebudową Położnictwa i Ginekologii. Wartość podpisanej umowy z generalnym wykonawcą to ponad 37 milionów złotych. W ramach realizowanej inwestycji przebudowane zostaną wszystkie piętra budynku A, w ramach których powstaną nowoczesne sale chorych, gabinety zabiegowe, pomieszczenia poradni oraz cała infrastruktura towarzysząca oddziału. Zakończenie robót planowane jest na sierpnień 2026 roku - mówi mgr inż. Dawid Bąk - zastępca dyrektora ds. Technicznych i Inwestycji USK2 PUM w Szczecinie
Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 2 PUM od lat konsekwentnie realizuje modernizacje, dążąc do zapewnienia najwyższego poziomu opieki medycznej. Przebudowa budynku A to kolejny krok w kierunku nowoczesnej i kompleksowej opieki zdrowotnej, dostosowanej do współczesnych wyzwań i potrzeb pacjentów.
Mimo że prace będą prowadzone „na żywym organizmie”, nie wpłyną one na funkcjonowanie szpitala. Dzięki starannie zaplanowanej organizacji robót pacjenci niemal w ogóle nie odczują ich negatywnych skutków, a wszystkie oddziały będą działały bez zakłóceń.
Warto tu dodać, że także przyszłe mamy z gminy Kołbaskowo w większości przypadków wybierają właśnie ten szpital na poród. Same porody odbywają się w bardzo komfortowych warunkach. Do dyspozycji pań są cztery sale do porodów naturalnych i dwie do cięć cesarskich. W modernizowanym budynku znajdują się sale, gdzie już po porodzie przebywają mamy ze swoimi dziećmi.